REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Bytomiu i Raciborzu przybędzie ponad 400 nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
W Bytomiu i Raciborzu przybędzie ponad 400 nowych miejsc pracy
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała dwie kolejne inwestycje. W Raciborzu rozszerzenie d...
Miliony na edukację w Łódzkiem. Co zmieni się w 2025 roku?artykuł
Pokaż artykuł
Miliony na edukację w Łódzkiem. Co zmieni się w 2025 roku?
W 2025 roku województwo łódzkie realizuje kilkanaście inwestycji w sektorze edukacji, obejmujących budowę i modernizację przedszkoli oraz szkół, a także rozwój szkolnictwa zawodowego. Łączna wartość tych przedsięwzięć przekracza 60 milionów złotych. Niektóre z inwestycji zaplanowano na początku tego roku, sporo z nich właśnie startuje. To dobry moment, by przyjrzeć się temu, co konkretnie zmieni się w regionie.
Polska Spółka Gazownictwa zakończyła ważną inwestycję dla Płockaartykuł
Pokaż artykuł
Polska Spółka Gazownictwa zakończyła ważną inwestycję dla Płocka
Polska Spółka Gazownictwa ukończyła gazyfikację lewobrzeżnej części Płocka. Dzięki inwestycji dostęp do gazu uzyskało około 1700 klientów, co w efekcie znacznie poprawi jakość powietrza w regionie. Koszt inwestycji to 16 mln zł.
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2023 rokartykuł
Pokaż artykuł
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2023 rok
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w 2023 r. wydała 23 decyzje o wsparciu. Mimo zagrożenia za naszą wschodnią granicą, przedsiębiorcy z obszaru SSSE S.A. chętnie korzystają ze wsparcia w postaci zwolnienia podatkowego.
Opole przyciągnie wielką inwestycję?artykuł
Pokaż artykuł
Opole przyciągnie wielką inwestycję?
Opole chce tworzyć kolejne nowe miejsca pracy. Przygotowuje kolejne tereny pod inwestycje. Władze tego liczącego 126 tysięcy mieszkańców miasta chcą ściągnąć do siebie dużą inwestycję.
Lidl wybuduje nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce. Znamy lokalizacjęartykuł
Pokaż artykuł
Lidl wybuduje nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce. Znamy lokalizację
Sieć niemieckich sklepów Lidl wybuduje nowe, wielkie centrum dystrybucyjne w Polsce. Obiekt powstanie w województwie łódzkim, w miejscowości Gucin (gmina Buczek, powiat łaski), w centralnej części naszego kraju.
Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Nowe urządzenia zwiększą bezpieczeństwo na przejazdach w Małopolsce
Na 26 przejazdach w Małopolsce PKP PLK S.A. zamontuje nowe urządzenia i sygnalizatory. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Właśnie rozpoczęły się prace w ramach inwestycji za ponad 33 miliony złotych, finansowanej z KPO.
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europyartykuł
Pokaż artykuł
Electris uruchamia najnowocześniejszą zautomatyzowaną galwanizernię w tej części Europy
Firma Electris - czołowy producent komponentów miedzianych i aluminiowych dla sektora elektroenergetycznego, z siedzibą w Białce koło Makowa Podhalańskiego - zakończyła budowę nowoczesnej galwanizerni. Inwestycja, której wartość wyniosła blisko 30 mln zł, obejmuje w pełni zautomatyzowaną linię galwaniczną, nowoczesne laboratorium fizyko-chemiczne oraz zaawansowane rozwiązania proekologiczne. Inwestycja została zrealizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym i była wsparta ulgą podatkową w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
[Wrocław] Fortum ogrzeje kompleks handlowo-biurowy Wroclaviaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Fortum ogrzeje kompleks handlowo-biurowy Wroclavia
Fortum podpisało umowę na podłączenie do sieci ciepłowniczej, powstającego w miejscu dworca PKS komp...
Warszawa: Słowiańska 25, czyli miks apartamentów i lokali komercyjnych na Marymoncie Kaskadzie od Gemmy Inwestycje [WIZUALZIACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Słowiańska 25, czyli miks apartamentów i lokali komercyjnych na Marymoncie Kaskadzie od Gemmy Inwestycje [WIZUALZIACJE]
Budynek przy alei Słowiańskiej będzie gotowy w przyszłym roku. Warszawski deweloper oferuje ponad 30...
Kraków: Okulickiego-Fatimska – HSD buduje w Bieńczycach ponad 100 mieszkań, w tym dwupoziomowe [NOWE WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Okulickiego-Fatimska – HSD buduje w Bieńczycach ponad 100 mieszkań, w tym dwupoziomowe [NOWE WIZUALIZACJE]
Nowe osiedle powstaje w pobliżu rzeki Dłubnia i Rodzinnego Ogrodu Działkowego Hutnik. Kielecki dewel...
Poznań: Murapol chce kupić grunt na Nowym Mieście pod ponad 600 mieszkańartykuł
Pokaż artykuł
Poznań: Murapol chce kupić grunt na Nowym Mieście pod ponad 600 mieszkań
Ogólnopolski deweloper z Bielska-Białej przygotowuje kolejną inwestycję w stolicy Wielkopolski. Plan...
Dolny Śląsk: W Lubinie powstanie obszar przemysłowy branż opartych o miedźartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Lubinie powstanie obszar przemysłowy branż opartych o miedź
Na Dolnym Śląsku, w Lubinie ma powstać unikalny na skalę europejską obszar przemysłowy branż opartyc...
Dolny Śląsk: W Zgorzelcu otwarto największą stację benzynową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: W Zgorzelcu otwarto największą stację benzynową w Polsce
Dolnośląska firma Citronex z siedzibą w Zgorzelcu, spółka działająca m.in. na rynkach logistyki i im...
Panattoni uzyskało finansowanie i rusza z budową Panattoni Park Ruda Śląska Vartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni uzyskało finansowanie i rusza z budową Panattoni Park Ruda Śląska V
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszył z budową swojego piątego parku w Rudzie Śląskiej. Nowa inwestycja obejmie dwa budynki o łącznej powierzchni 67 000 mkw. Kredytu w wysokości 30 mln euro na realizację parku udzielił bank Santander. Kompleks jest już wynajęty w połowie przez firmę REGESTA.
Redkom Development sprzedał duży park handlowy, który powstaje w Bielsku-Białejartykuł
Pokaż artykuł
Redkom Development sprzedał duży park handlowy, który powstaje w Bielsku-Białej
Kolejna duża transakcja na rynku nieruchomości handlowych w Polsce. Park handlowy w Bielsku-Białej (woj. śląskie), powstający w miejscu sklepu Tesco przy ul. Warszawskiej, ma nowego właściciela. Redkom Development odpowiedzialny za budowę i komercjalizację obiektu sprzedał projekt firmie Newgate Investment, wyspecjalizowanej w zarządzaniu wartością nieruchomości handlowych w tym zwłaszcza parków handlowych.
20 000 paneli zasili fabrykę NGK Ceramics Polska w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
20 000 paneli zasili fabrykę NGK Ceramics Polska w Dąbrowie Górniczej
Elektrownia fotowoltaiczna w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) zapewni energię odnawialną na potrzeby lokalnej działalności produkcyjnej firmy NGK Ceramics Polska. W sumie zainstalowano około 20 000 paneli na łącznej powierzchni 51 000 metrów kwadratowych, dwie stacje transformatorowe oraz podstację SN. Nowa elektrownia będzie produkować 11 600 MWh energii rocznie, pomagając NGK w osiągnięciu neutralności węglowej poprzez przejście na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym z energii słonecznej.
Punktualne podróże koleją z Warszawy przez Częstochowę do Katowic bez ograniczeń prędkości artykuł
Pokaż artykuł
Punktualne podróże koleją z Warszawy przez Częstochowę do Katowic bez ograniczeń prędkości
Dla zapewnienia punktualnych podróży koleją z Warszawy przez Częstochowę do Katowic bez ograniczeń prędkości – na tory między Piotrkowem Trybunalskim a Babami wyjechał specjalistyczny, długi na prawie kilometr kombajn podtorzowy AHM. Równocześnie pracują oczyszczarka tłucznia oraz podbijarka. Prace remontowo-utrzymaniowe za 12,5 mln zł realizowane są ze środków budżetowych.
Duży chiński producent samochodów rezygnuje z inwestycji w Polsce. Winny polski rząd?artykuł
Pokaż artykuł
Duży chiński producent samochodów rezygnuje z inwestycji w Polsce. Winny polski rząd?
Nie będzie dużej, chińskiej inwestycji motoryzacyjnej w Polsce. Producent samochodów elektrycznych Leapmotor z Chin i współpracujący z nim globalny koncern Stellantis zrezygnowali z planu produkcji modelu Leapmotor B10 w Polsce. Do montażu tego auta miała już zostać wybrana fabryka w Tychach (woj. śląskie). Wartość inwestycji szacowana była na ponad 200 mln dolarów.
Bumech S.A. chce w Polsce serwisować ciężkie pojazdy wojskowe wraz z amerykańskim partneremartykuł
Pokaż artykuł
Bumech S.A. chce w Polsce serwisować ciężkie pojazdy wojskowe wraz z amerykańskim partnerem
Bumech S.A. podpisał umowę o współpracy z amerykańską spółką United Manufacturing Technologies LLC (UMT). Porozumienie dotyczy pozyskania przez Bumech Defense zdolności wykonawczych w zakresach remontów, serwisu i modernizacji ciężkich pojazdów opancerzonych oraz rozwoju systemów antydronowych pochodzących z USA. Umowa wzmacnia nowy kierunek działalności Bumechu, oparty na silnych kompetencjach przemysłowych spółki.
REKLAMA